Projektowanie maszyn

Projektowanie maszyn i urządzeń przemysłowych to wyjątkowo złożona dziedzina, która oprócz szerokiej wiedzy technicznej i wysokiej sprawności w obsłudze zaawansowanego oprogramowania, wymaga przede wszystkim bogatego doświadczenia praktycznego. Wszystkie te cechy łączy w sobie zespół NAVIC, złożony z inżynierów specjalizujących się w różnych obszarach, takich jak m.in. branża rurociągowa, budownictwo, mechanika, automatyka i elektryka. Zróżnicowane kompetencje naszych pracowników sprawiają, że jesteśmy gotowi realizować projekty maszyn i urządzeń, które spełnią wymagania współczesnego rynku.

Projektowanie maszyn i urządzeń – indywidualne podejście do potrzeb Klientów

Jednym z powodów, dla których wielu Klientów decyduje się powierzyć NAVIC projektowanie maszyn przemysłowych i urządzeń technicznych, jest nasza elastyczność i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Jesteśmy w stanie dostosować nasze projekty do potrzeb określonych przez Klienta, aktualnie obowiązujących norm i regulacji, jak również wymogów środowiskowych. Szczególnie istotne jest to w przypadku prototypowych projektów, gdzie często pojawiają się nowe wymagania pomiędzy koncepcją a wykonaniem. Wszystko to odbywa się w pełnej poufności, opartej na wzajemnym zaufaniu.

Kompleksowe projektowanie urządzeń technicznych i maszyn przemysłowych

W naszej ofercie znajduje się nie tylko projektowanie inżynierskie od etapu studium wykonalności, ale także wykonywanie projektów modernizacji istniejących maszyn i urządzeń. Dysponując potencjałem wielobranżowego biura, możemy zaprojektować zarówno samo urządzenie, jak i wykonać kompleksowe analizy związane z jego integracją oraz zaprojektować wszelkie niezbędne podłączenia.

Nasze usługi świadczymy w całym cyklu życia projektu, w efekcie tego:

 • dostarczamy pełną dokumentację projektową,
 • zapewniamy doradztwo techniczne,
 • oferujemy nadzory autorskie (rozruch), prowadzenie i zarządzanie projektami.

Korzystając z naszych usług, Klient zyskuje specjalistyczne wsparcie na każdym etapie realizowanego przedsięwzięcia projektowego.

Projekty maszyn i urządzeń – w jakich sektorach wykorzystuje się nasze rozwiązania?

Na podjęcie współpracy z NAVIC decydują się podmioty działające w różnych branżach, dla których indywidualne podejście w zakresie projektowania i budowy maszyn przemysłowych oraz urządzeń technicznych lub ich profesjonalna modernizacja jest kluczowym czynnikiem. Zaprojektowane przez nasz zespół rozwiązania znalazły zastosowania w wielu sektorach, w tym m.in. w przemyśle:

 • hutniczym,
 • petrochemicznym,
 • wydobycia ropy i gazu,
 • energetycznym.

Projektowanie maszyn i urządzeń – przykłady naszych realizacji

Jako NAVIC możemy pochwalić się bogatą historią związaną z projektowaniem maszyn i urządzeń dla Klientów z różnych sektorów. Aby lepiej zobrazować nasze doświadczenie w tym zakresie, przedstawiamy dwa przykłady zrealizowanych przez nas projektów.

Conductor centraliser

Zespół specjalistów NAVIC Engineering wykonał projekt urządzenia centralizującego tj. interfejsu między konstrukcją platformy a odwiertem. Podstawowym zadaniem urządzenia jest wycentrowanie położenia „conductor’a” względem osi odwiertu oraz ograniczenie jego przemieszczania się na skutek działania sił powstających podczas ekstremalnych warunków pogodowych. Dostarczone urządzenie kompensuje zatem ruch „conductor’a” wywoływany działaniem sił wiatru oraz fal morskich.

Projekt powstał na zlecenie firmy Statoil (obecnie Equinor), która potrzebowała tego rodzaju urządzenia na platformie Gudrun. Zgodnie z założeniami zaprojektowany centralizer musiał spełniać szereg wymagań, w tym umożliwić jego instalację na „conductor” z podłączoną głowicą „wellhead”.

Pomysłowe rozwiązanie umożliwiające instalację bez konieczności zaangażowania specjalistycznego sprzętu oraz wysoka jakość dostarczonego urządzenia zostało doceniona przez Klienta, co poskutkowało kolejnymi zamówieniami zestawów centrujących. 

Projekt urządzeń umożliwiających generalny remont dźwigu na platformie Vesselfrikk

W ramach naszej działalności realizujemy również projekty maszyn i urządzeń technicznych pełniących funkcję pomocniczą przy skomplikowanych przedsięwzięciach. Doskonałym przykładem tego jest projekt urządzeń umożliwiających generalny remont dźwigu na platformie Vesselfrikk. Nasz zespół był odpowiedzialny za każdą fazę tego projektu, w tym m.in.:

 • opracowanie koncepcji,
 • projekt wykonawczy,
 • testy,
 • certyfikację DNV-GL,
 • produkcję i dostawę zaprojektowanych urządzeń do Klienta końcowego.

Dzięki zaprojektowanym przez NAVIC urządzeniom firmie Liebherr udało się bezpiecznie i sprawnie przeprowadzić generalny remont dźwigu na platformie Vesselfrikk.

Profesjonalne projektowanie maszyn przemysłowych i urządzeń technicznych

Każde zlecenie, niezależnie od wielkości i stopnia skomplikowania, jest dla nas równie ważne i podchodzimy do niego z wielką starannością i pełnym zaangażowaniem. Świadczymy usługi projektowe zarówno dla firm, które nie posiadają swoich działów projektowych, jak i tych szukających dodatkowego wsparcia w realizacji złożonych projektów maszyn i urządzeń.

Zapraszamy do kontaktu firmy zainteresowane naszymi usługami z obszaru: projektowanie maszyn przemysłowych i urządzeń technicznych.