PRZEMYSŁ HUTNICZY

Od początku swojego istnienia NAVIC realizuje projekty z obszaru hutnictwa oraz przemysłu ciężkiego dla największych przedstawicieli tego sektora w Europie, zwłaszcza na terenie Norwegii, Polski oraz Niemiec.
Dzięki bogatemu doświadczeniu i kwalifikacjom naszych inżynierów jesteśmy w stanie sprostać wszelkim wyzwaniom stawianym przez naszych Klientów i dopasować się do ich potrzeb. Wykonujemy projekty w różnych obszarach działania zakładów przemysłowych zaczynając od transportu materiałów i surowców, poprzez przetwarzanie materiałów niebezpiecznych, projektowanie dla ekstremalnych warunków pracy, projektowanie prototypowych maszyn i instalacji, po realizację projektów w obszarach zagrożonych wybuchem (ATEX). Posiadamy doświadczenie w projektowaniu całkowicie nowych obiektów jak i modernizacji istniejących. Sprawia to, że jesteśmy w stanie łatwo określić propozycje modyfikacji oraz gruntownych zmian, które zapewnią zwiększenie wydajności, obniżą koszty i poprawią bezpieczeństwo. Projekty modernizacji obiektów przemysłowych wykonujemy najczęściej z pomocą skanów 3D obiektów istniejących, co znacząco podnosi jakość prac projektowych i jednocześnie pozwala skrócić czas realizacji samej modernizacji.
Szeroki zakres naszej działalności pozwala wesprzeć Klienta we wszystkich etapach procesu inwestycyjnego od studium wykonalności i fazy koncepcyjnej, przez fazę projektu, produkcję, instalację, uruchomienie po demontaż i rozbiórkę.
NAVIC oferuje wsparcie nie tylko w obszarze projektowym, lecz również w administracji, procesach zakupowych, zarządzania projektami oraz analizy ryzyka.

Kanał gazowy dla kotła odzysknicowego
Instalacje nadmuchu powietrza dopalania i powietrza chłodzenia do komory dopalania
Instalacja lokalnej wentylacji Pieca Elektrycznego wraz z zabudową suwnic remontowych
Układ spalania oraz instalacja odciągu spalin dla pieca do granulacji miedzi
Budowa węzłów technologicznych granulacji żużla z konwertorów
Projekt orurowania instalacji linii produkcyjnej
Zabudowa instalacji mycia odpadów anodowych
Dobór turbodmuchawy i wykonanie projektu technicznego zabudowy
Budynek Energetyczno – Elektryczny
Przebudowa Budynku i Linii Produkcyjnej TRL03 produkcji wełny mineralnej
Hala piecowni z infrastrukturą towarzyszącą
Most dla przejazdu urządzeń wokół pieca