INŻYNIERIA PROJEKTOWA

Inżynieria projektowa to złożony proces, który dzieli się na kilka istotnych etapów.

Faza koncepcyjna

Już na etapie koncepcji skupiamy się na opracowywaniu konkretnych propozycji, co prowadzi do tworzenia niezawodnych rozwiązań w kolejnych etapach projektowania. Procesy rozwoju produktu w firmie NAVIC zapewniają spójność działania – każdy projekt realizujemy całościowo, od wykonania usługi projektowej aż po nadzór w powstaniu produktu końcowego.

Analizy

Projektowanie procesów przemysłowych rozpoczyna się od wykonania dokładnych analiz i obliczeń, by ocenić, jaki rodzaj projektu jest najbardziej korzystny dla naszych Klientów. Wśród nich prowadzimy takie działania, jak:

  • analiza wykonalności
  • analiza funkcjonalności
  • analiza wpływu

Obliczenia wytrzymałościowe

Za pomocą profesjonalnych narzędzi programowych wykonujemy obliczenia wytrzymałościowe elementów stalowych, żelbetowych oraz kalkulację fundamentów o różnym stopniu złożoności. W zależności od potrzeb rozwiązujemy zagadnienia modeli prętowych jak i modeli konkretnych elementów czy połączeń. Wykonujemy także analizę naprężeń w rurociągach, co jest jednym z kluczowych elementów w projektowaniu instalacji.

Modelowanie 3D i projekt wykonawczy

Szczegółowe modelowanie 3D jest podstawą każdego naszego projektu, co daje możliwość uniknięcia potencjalnych kolizji w ramach różnych dyscyplin. W swojej pracy wykorzystujemy skany 3D, stanowiące podstawę do projektowania nowych elementów, które zawsze dokładnie pasują do pozostałych części konstrukcji i są łatwe w montażu. Korzystając z oprogramowania posiadającego szeroki zakres możliwości konwersji formatów, projektowanie 3D umożliwia nam zbudowanie dokładnego modelu, a także płynne zintegrowanie go z modelem klienta. Jako część dokumentacji, dostarczamy wysokiej jakości rysunki produkcyjne, które mogą być wykorzystywane przez dowolną zewnętrzną firmę zajmującą się prefabrykacją bez konieczności dodatkowego detalowania.

Zapewniamy, że nasze projekty są zawsze zgodne z odpowiednimi normami i przepisami branżowymi wymaganymi przez dany projekt – NORSOK, DNV, Eurocodes, itp.

W zakresie usług NAVIC Engineering Polska znajdują się również:

Projektowanie procesów przemysłowych (technologii przemysłowych) wraz z obliczeniami

Projektowanie procesów przemysłowych zaczyna się od fazy koncepcji (nierzadko również we współpracy z instytucjami badawczymi) i trwa do końca projektu. W ramach projektowania technologii i procesów wykonujemy obliczenia procesowe, np.: symulacje różnych rozwiązań, bilanse masowe i energetyczne oraz wymiarowanie urządzeń. Projektowanie inżynierskie to także m.in. dobór układów technologicznych i urządzeń, wymiarowanie urządzeń, przygotowanie schematów przepływów technologicznych (PFD), przygotowanie schematów przepływów mediów (UFD), projektowanie filozofii i pętli kontrolnych procesów czy przygotowanie schematów technologiczno-kontrolnych (P&ID).

Pełna dokumentacja projektowa

Jako dostawca projektu, jesteśmy odpowiedzialni za tworzenie dokumentacji projektowej oraz jej kompletność. W ramach opracowania dostarczamy wszystkie wymagane w projekcie dokumenty. W zależności od potrzeb klienta i zakresu zadania, przeprowadzamy wszelkie niezbędne uzgodnienia oraz pozyskujemy wymagane prawem decyzje.

Na życzenie naszą dokumentację wykonujemy w sposób integralny z bazami danych lub systemami dokumentów klienta.

Wsparcie inżynierów

W naszym zespole pracują fachowcy, którzy uzyskali certyfikaty niezbędne do pracy na platformach operujących na otwartym morzu. Dzięki temu możemy oferować ich wsparcie na każdym etapie projektu.

Jeśli jest to wymagane, nasi inżynierowie biorą udział w rozruchu instalacji i prowadzą nadzór na etapie montażu czy budowy. Swoim doświadczeniem i wiedzą wspomagają oni także naszych partnerów w kraju i za granicą, wykonując różne zadania z zakresu projektowania lub zarządzania projektami budowlanymi.

Oprogramowanie

Wyróżnia nas to, że w całym procesie projektowania posiłkujemy się nowoczesnym oprogramowaniem. Posiadamy narzędzia umożliwiające modelowanie trójwymiarowe oraz projektowanie według koncepcji BIM. Do naszych zasobów należą m.in.:

• Pakiet Autodesk: Autocad, Inventor, Advance Steel, Navisworks, Robot Structural Analysis, Revit, Plant, Nastran
• SolidWorks
AutoPipe
IDEA StatiCa

Kompleksowa inżynieria projektowa

Projektowanie i inżynieria to bardzo złożony proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia ekspertów. W NAVIC działamy zgodnie z formułą EPC, a więc kompleksowo realizujemy pomysł klienta począwszy od fazy koncepcji, przez szczegółowe wyliczenia, aż po dostarczenie gotowego produktu.